РЕГИОН

МЗТ го совлада македонскиот лидер, во Осиек

foto: ABA 2 Liga / Dragana Stjepanovic

Кошаркарите на актуелниот македонски шампион му се реваншираа на битолски Пелистер за поразот на стартот на домашното првенство и со 80:64 победија во двобојот од третото коло во регионалната АБА2 лига.

Кај победникот, најдобри поединци беа Милошевиќ со 29, Вер со 13 и Крстевски со 12 поени. Кај поразените, Кесар имаше 15. В петок Мзт игра со домаќинот на балон-турнирот, а Пелистер игра со Војводина.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top