https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

МЗТ 2 го совлада Гостивар и ја менува улогата?

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (архива, фото: Никола Спасеноски).

Младата екипа од Аеродром славеше против фаворизираниот тим од Гостивар со 77:72. Ова е втора во низа, односно шеста победа сезонава, за вториот тим на металците.

Со вакво темпо можно е да се борат за 8-та позиција на табелата, па во плеј-оф фазата, без разлика во каков формат ќе биде, да ги гледаме двете екипи од Аеродром?

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top