ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) МЗТ донесе ѕвер – забива како Винс Картер!

(ВИДЕО) МЗТ донесе ѕвер – забива како Винс Картер!

сподели

Ако Хасани Гравет покаже барем дел од својот потенцијал во редовите на македонскиот прволигаш, МЗТ Скопје ќе биде најсериозен кандидат за двојната круна во домашната кошарка и за првото место во АБА 2.

Американецот лани за малку не успеа да влезе во НБА лигата, но неговиот потенцијал е несомнен. За тоа зборува и оваа снимка на која се гледа дека има фантастични предиспозиции и забива како Винс Картер.