https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

МЗТ 2 рутински до победа против Ангели

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (ФОТО - Архива).

Подмладокот од Аеродром му дозволи на противникот да се надева само во рамките на втората четвртина од мечот во 2-то коло, но финишира рутински за мирен триумф против новајлијата Ангели со 73:90 (19:28, 23:18, 13:21, 18:23).

Мендерсон од гостинскиот табор беше најдобар стрелец со 23 поени, но тимската игра на домаќините вроди со плод – Максим Митевски и Петровски имаа 18 поени, Ренсом постигна 17, додека Андоновски имаше 13.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top