МАКЕДОНИЈА

Мулалиќ со тројка му пресуди на шампионот

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Екипата на Работнички ја забележа 12-та победа во 17-тиот меч во домашната лига и се искачи на 7-та позиција на табелата, додека МЗТ Скопје Аеродром е на 9-та со скор 10/6.

Мирко Мулалиќ на 25 секунди до крајот постигна 3 поени за 74:75, имаше 16 во втората победа сезонава, за 2:0 (94:90) против актуелниот владетел во македонската кошарка.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top