ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Мразат црвено-бело, но нему му простија

(ВИДЕО) Мразат црвено-бело, но нему му простија

сподели
euroleague.net

Има такви луѓе во спортот кои не јадат домати затоа што се црвени, а тоа е бојата на лутиот и омразен градски ривал, но во одредени ситуации мора да се попушти – Панатинаикос му оддаде голема почит на Џејмс Гист, кој 7 сезони (2012-2019) играше во ОАКА.

Американецот освои 5 титули во Грција, 6 пати победи во Купот на оваа земја, четири пати беше Ол-Стар на првата лига во Грција. Панатинаикос го совлада новиот тим на миленикот на публиката, Црвена звезда, во првото коло од новата сезона во Евролига, со 87:82.