ПОЧЕТНА ЕВРОПА Многу манекени на едно место, не е на арно

Многу манекени на едно место, не е на арно

сподели
euroleague.net

Баерн во Минхен го совлада фаворизираниот тим на Олимпија, кој се уште не може да го пронајде ритамот што треба да го покаже, откако во летниот преоден рок ја реконстриура екипата. Конечните 78:64, се плод на тимска работа и уиграност.

Лучиќ постигна 18 поени, Ѓедовиќ 16, Маодо 12 во екипата на Радоњиќ која имаше по мала-но-битна нијанса подобра статистика во сите елементи, од тимот на Месина каде се истакнаа новодојдените Скола со 17 поени и Родригез со 14 поени.