https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Младите штркови повторно се радуваа

фото: Facebook / МЗТ Скопје Аеродром (архива)

МЗТ 2 ја запиша и втората победа, во последните три кола во нашата Прва лига. Во Аеродром беше совладан Вардар со 89:86, по негативата од -11 на полувремето (39:50).

Роб Монтгомери постигна 30 поени, имаше и 11 скока за победникот, а во редовите на поразената екипа најдобар беше Дикембе Диксон, кој постигна 23 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top