ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Младеновиќ пак беше пред трипл-дабл, ама не таков каков што мислите

Младеновиќ пак беше пред трипл-дабл, ама не таков каков што мислите

сподели

Новиот плејмејкер на Куманово повторно беше во центарот на вниманието, сега на натпреварот против Академија ФМП.

Постигна 13 поени, 10 скока, но за да дојде до трипл-дабл му требаа уште две загубени топки бидејќи имаше вкупно осум. Покрај нив оствари и четири скока, но никој не може да му замери за ништо бидејќи уште еднаш го остави срцето на терен.

Истото важи и за Марјан Јанески кој дојде до дабл-дабл (21 поен и 11 скока), а за трипл му недостасуваа пет скока.