РЕГИОН

МИРАКОВСКИ: Задоволен сум од пристапот на играчите

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Тренерот на тимот од Градски парк, во изјава по завршувањето на натпреварот со Сутјеска и победата од +22 (84:62), го истакна односот на неговите кошаркари, кон дуелот:

„Мечот не беше воопшто лесен, иако победата е убедлива. Знаеме колку се изедначени сите екипи, нема лесен натпревар на турнирот во Сараево.

Односот е нешто што беше променето, беше за чиста 10-ка. Проблемот во поразот од МЗТ беше во пристапот, а денеска игравме многу поразлично.

Кошаркарите ги прифатија добро критиките, имаше залагање од сите, дадоа одговор како што треба. Имавме агресивност, игравме добра одбрана.

Сепак, не смееме да се задоволиме со ова, направивме добар тим и мора да продолжиме, да се обидеме да победиме и на следниот натпревар.“

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top