https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

МИРАКОВСКИ: Да не повторувам, ротацијата си го направи своето

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Тренерот на екипата од Дебар Маало само го потврди очигледното, по поразот од Борац со 77:82, во првиот натпревар од балон-турнирот на Златибор.

„Пресуди кратката ротација. Знаеме со колку играчи располагаме, само седуммина имаме во составот, но прерано се предадовме. Се држевме 17 минути, за потоа во 3 мнути да дозволиме огромна негатива (-22).

Имавме 12 загубени топки во првото полувреме, тука се направи разликата. Во второто останавме на тие загубени топки, а кога видовме дека ако дадеме енергија имаме шанса, бевме блиску до поволен резултат.

Ќе се обидеме во следните натпревари, да го поправиме впечатокот, таква е ситуацијата годинава.“

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top