https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Металците во улога на СС дивизија

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Најтешко се игра против екипи во кои не знаеш кој од каде напаѓа, а сите погодуваат. Македонскиот шампион имаше петмина двоцифрени, меѓу вкупно 10 стрелци во победата против црногорскиот Ловќен, со преубедливи 55:96.

Дамјан Стојановски постигна 15 поени, Крстевски и Гравет имаа по 13 поени, Карачиќ постигна 12 поени, Бојиќ имаше 11, Николов 9, Магдевски 8 поени, Тарнер и Олуџоби по 6, Мекиќ резлизира 3 поени. Без кош, остана само Бакоч.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top