ПОЧЕТНА ЕВРОПА Месина го украде Датоме

Месина го украде Датоме

сподели
quotidiano.net

По заминувањето на Жељко Обрадовиќ од клупата на Фенербахче, еден од носителите на играта на турската екипа во ерата на најтрофејниот европски стратег, реши да ја смени средината.

Србинот ќе одмори една сезона, но Италијанецот нема намера да престане со кошарка и ќе ги брани боите на Олимпија, каде неговиот сонародник Еторе Месина е (повеќе од) тренер.

Клубот од Милано, некогашниот европски великан, потпиша соработка и со Кајл Хајнс, Кевин Пантер, Малком Дилејни и Давиде Морети, со што ги потврдува високите амбиции за следната сезона.