https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

МЕКИЌ: Се борeвме, заслуживме!

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Играчот кој се врати во Аеродром да биде дел од големи резултати на клубот од неговото детство, добро ја турка сезоната. Беше еден од креаторите на победата, која го води МЗТ Скопје на Ф8 турнирот, кој е последната станица пред елитната АБА дивизија.

„Одигравме многу борбено и пожртвувано, извојувавме многу важна победа за нас, бидејќи обезбедивме пласман во плеј-офот на АБА 2.

Бевме принудени да играме со скратена ротација и тоа ни донесе многу потешкотии, но сепак успеавме да победиме.

Имаме уште еден натпревар, против домаќинот Златибор и потоа не чека згуснат распоред во нашето првенство.“

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top