ПОЧЕТНА ЕВРОПА Марковиќ се запали против Пистоја

Марковиќ се запали против Пистоја

сподели
фото: Virtus Bologna

Некогашниот српски репрезентативец кој и кажа збогум на националната селекција во 2016-та година, одлично ја стартува сезоната во Италија.

Стефан Марковиќ (31) дојде од Химки, во второто коло против Пистоја (78:88) забележа 14 асистенции, а во првото против Рома имаше 12 (74:67).

Со овие две победи екипата на поранешниот српски селектор Александар Ѓорѓевиќ е на врвот во Лега А заедно со Сасари, Бреша, Тренто и Фортитудо.