https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Македонките ги дознаа конкурентите

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Според пласманот во националните шампионати и во согласност со пропозициите, женската АБА лига ги одреди клубовите кои ќе играат во рамките на регионалното натпреварување, следната натпреварувачка година.

Од последната сезона има 8 клуба, вкупно се 13 од 7 земји. По четири години пауза на Јадранот се враќа Бадел, а првпат ќе игра и нашиот актуелен шампион Баскет КАМ.

Имињата на учесниците, се:

Будуќност (Црна Гора)
Цеље (Словенија)
Триглав (Словенија)
Феникс (БиХ)
Орлови (БиХ)
Бановиќи (БиХ)
Војводина (Србија)
Партизан (Србија)
Берое (Бугарија)
Монтана (Бугарија)
Бадел (Македонија)
Баскет КАМ (Македонија)
Пожега (Хрватска)

Редовното годишно собрание на лигата и ждрепката се закажани за 25-ти јуни во Славонски Брод.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top