https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Македонскиот МВП, во Романија

фото: FIBA

Најдобриот поединец во минатиот шампионат, кариерата ќе ја продолжи во романското првенство, во редовите на екипата на Плоешти.

Овој тим се враќа во премиерната лига на оваа земја, откако згасна во 2015-та.

Магдевски ја почна младинската кариера во Партизан и Реал Мадрид, потоа играше во Малага, па преку Партизан, ОКК Београд, Фени и Гостивар дојде во МЗТ, каде помина три години.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top