https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Македонската двојка, замина од Белград

foto: ABA Liga, Partizan NIS

Сашо Филиповски и Боби Митев веќе не се тренерскиот тандем на клупата на Партизан, соопшти белградската екипа. Неофицијално дознаваме, дека тренерското дуо побарало прекин на соработката, со екипата која одамна не е гигантот што беше.

Спогодбеното разделување се случило непосредно по поразот од Цибона во АБА лигата, каде црно-белите врзаа шест порази во низа и со скор 7/12 се на 7-та позиција на табелата. Во Топ 16 фазата во Еврокупот, имаат скор 2/3 на едно коло до крајот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top