ПОЧЕТНА Други репрезентации Македонија има нов селектор, од Струга

Македонија има нов селектор, од Струга

сподели
Facebook

Во пресрет на битката за пласман на следниот континентален собир, што ќе се одигра во 2021-та година, односно откако ги дознаа противниците за квалификацискиот циклус што ќе почне кон крајот на годината, македонските дами добиваат нов предводник.

Тренерот на КК Струга, Владимир Ѓоровиќ го наследува Марјан Лазовски, чиј што договор со КФСМ истече. Во борбата за место на следното европско првенство, нашите девојки ги добија Хрватска, Германија и Летонија.