https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Македонија и следната сезона во БИБЛ лигата

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Во Балканската лига најверојатно и во натпреварувачката 2021/22 ќе има наши екипи. Се шпекулира со имињата на ТФТ и Куманово, но се уште ништо не е потврдено.

БИБЛ објави дека следната сезона (од 5-ти октомври 2021-та до 24-ти април 2022-та) ќе биде составена од вкупно 12 екипи од Македонија, Црна Гора, Бугарија и Израел.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top