ПОЧЕТНА СВЕТ Мајката на Таунс во кома, нападната од COVID-19

Мајката на Таунс во кома, нападната од COVID-19

сподели

Кошаркарот на Минесота споредли емотивен статус на Инстаграм, во кој информира дека неговата мајка е во индуцирана кома поради проблеми со белите дробови, откако се заразила со коронавирусот.

Центарот на Тимбервулфс вели дека сака да го привлече вниманието на луѓето, да сфатат дека оваа опака болест е сепак сериозен напад за човештвото и не е толку безопасна како што некој верува.