ЕВРОПА

Магдевски реализира трипл-дабл во Романија

фото: FIBA

Нашиот репрезентативен плејмејкер одигра вонсериска партија за Плоешти во романското првенство, во победата против Рапид Букурешт со 85:61.

Андреј Магдевски одигра околу 30 минути, време за кое имаше 13 поени 13 асистенции и 10 скока, за највисок МВП индекс (30) од сите играчи на мечот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top