ЕВРОПА

МАДРЕ МИА! Димитријевииииииццццццц!!!!!!!!

foto: Club Joventut Badalona

Македонскиот репрезентативен плејмејкер игра во одлична форма и полека станува лидер на екипата на Хувентуд, во чии редови ја научи кошарката од најмали нозе.

Нено (7п., 2с., 4а.) ја изведе магијата на видеото во победата против Естудијантес (83:90) во 21-то АЦБ коло, по кое тимот од Бадалона (15/10) е на 7-та позиција.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top