ПОЧЕТНА СВЕТ Луѓе, Мајами не се шегува

Луѓе, Мајами не се шегува

сподели
nba.com

Горан Драгиќ постигна 29 поени,Краудер имаше 22, Батлер 20, Адебајо 18, во триумфот на Хит против Селтикс со 114:117 по продолжението.

Ова беше само втор пораз (165/2) за екипата од Бостон, во постсезоните откако е воведен часовникот за напад (24 секунди, 1954), да водат со +12 на влезот во последниот период (имаа 92 победи по ред), а на крај да загубат.

Тејтум имаше 30 поени, Смарт 26, Вокер 19 и Браун 17, за поразените.