ПОЧЕТНА ЕВРОПА Лудиот Французин за победа на турската екипа

Лудиот Французин за победа на турската екипа

сподели
euroleague.net

Новата инвестиција на вицепрвакот покажува дека ќе му биде главниот адут На Жељко Обрадовиќ, за враќање на европската и домашната титула. Нандо Де Коло постигна 39 поени во триумфот на Фенербахче против Басконија, со 87:80.

Никој друг не беше двоцифрен стрелец кај домашните, што доволно кажува колку беше расположен за игра, плејмејкерот што е жеден за нови докажувања во новата средина. Нандо Де Коло имаше индекс 44, што му е адут за МВП на колото.