РЕГИОН

Ловќен пресилен за регионално неискусниот Пелистер

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Црногорската екипа триумфира со 108:85 во деби настапот на битолчани во рамките на АБА 2 лигата. Составот од Цетиње имаше две четвртини со +30 поени и пет кошаркари со двоцифрен поентерски учинок, кои ги предводеше Кларанс со 20 поени.

Играчот на црногорската екипа, Машан Јовановиќ стана на јмладиот кој се појавил на теренот во ова натпреварување, со 15 години. Кај македонскиот претставник, во поразот се истакна Малешевиќ со 21 поен, кој беше и најдобар стрелец на мечот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top