https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

Литванецот се вмеша меѓу Ол-Стар победниците

фото: FIBA.BASKETBALL (Архива)

Синот на легендарниот Арвидас, Домантас Сабонис ја освои титулата во натпреварот „скилс челинџ“, непосредно пред натпреварот на сите ѕвезди, одржан во Атланта, Џорџија. Најдобар тројкаш годинава е Стеф Кари, а најдобар забивач е Енферни Сајмонс.

Тимот на Леброн победи со 170:150 против Тимот на Дјурант, кој не играше поради повреда. Првото МВП признание посветено на трагично загинатиот Коби Брајант, го освои Јанис Адетокумбо од Милвоки Бакс, кој настапи за победничката екипа.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top