https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Лидерот совладан по продолженијата

фото: КК Пелистер

Пелистер загуби од бестрашната екипа на Еуро Никел, во рамките на 18-то коло со 116:122 по дополнителните три продолженија, откако мечот во регуларниот дел заврши 92:92.

Битолчани остануваат на врвот со убедливи 14 победи и со само три порази, но кавадарчани фаќаат приклучок кон врвот од третата позиција на прволигашката табела, со скор 10/6.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top