https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Лаковски диригираше на стартот на првенството

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Екипата на Вардар победи против МЗТ Скопје во Аеродром со 51:77, во првата рунда од новиот шампионат во М-16 конкуренцијата. Филип Лаковски постигна 19 поени.

„Сите имавме долга првенствена пауза и искрено се радувам што конечно влеговме во натпреварувачки ритам. Задоволен сум од оваа победа, од играта на Вардар и од мојот настап. Како ќе одминува времето, очекуваме да бидеме уште поуиграни како тим, и да се наметнеме како екипа, за титулата. Ова беше мој прв натпревар за Вардар, се надевам на уште поквалитетен настап на целиот тим и на нови победи на секој нареден натпревар.“

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top