https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Куманово го победи Пелистер во неизвесен меч

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Кумановци успеаја да го совладаат лидерот со 81:73, во интензивен дуел со многу возбуда до последните моменти. Најдобар поединец кај домаќините беше Ливингстон, со 28 постигнати поени, 6 асистенции и индекс на корисност 31.

По добриот старт екипата на Марјан Илиевски врза два пораза, Кесар имаше 25 поени со индекс 22. Куманово покажа дека има потенцијал да се врати во живот по поразот во БИБЛ лигата, што скоро сигурно го оддалечи од финалниот турнир.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top