https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Куманово ги задржува амбициите

ФОТО: kumanovskimuabeti.mk

По остварените цели сезонава, кумановци решија да ги продолжат договорите со тренерот Игор Ѓорѓиевски и со играчот Стеван Глигоријевиќ (24) кој дојде од Работнички.

Куманово е една од ретките екипи која уште веднаш по завршувањето на сезоната, почна да крои тим за следната натпреварувачка кампања, што е потег за поздравување.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top