МАКЕДОНИЈА

Кумановци славеа против Кожув

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (архива, фото: Александар Ристовски).

Бранислав Џекиќ постигна 16 поени, а Горјан Марковски имаше еден помалку, во клучната победа (88:73) против директен ривал за прилучок кон првите 6 позиции кои по завршувањето на регуларниот дел водат во Суперлигата.

Кај гостите, 22 поена имаше Силаѓи, а Скот постигна 21 поен. Ова беше втор пораз во низа за гевгеличани, по триумфот кај Гостивар. Кожув останува на 6-та позиција со скор 8/11, додека Кумановци се едно место подолу со скор 10/5.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top