https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Кумановци не издржаа, повторно поразени

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Македонскиот претставник во регионалната БИБЛ лига, загуби од Хапоел Холон со 74:83. Иако поведе во финишот на натпреварот, сепак домашната екипа не го издржа притисокот на посиксуниот и поквалитетен противник.

По две кола во групата „Г“, Куманово е на третата позиција со два пораза, од израелскиот тим и од бугарскиот Академик. Бугарите се на врвот по еден одигран меч, пред Израелците со идентичен скор. Првите две екпии, одат во 1/2 финалето.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top