РЕГИОН

Кумановци ја загубија домашната БИБЛ премиера, сезонава

фото: kumanovskimuabeti.mk

Галил Елион победи со 87:96 во Куманово и му го нанесе 2-от пораз на македонскиот претставник во регионалната лига, кој има скор 0/2 на 3-та позиција во Група А.

Најдобар на паркетот беше Ненад Зивчевиќ кој постигна 33 поени за домаќинот, а кај израелскиот тим Ике Ироегбу имаше 22 поена, додека Леви Нимрод имаше 18 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top