https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Крстевски го реши дербито

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Центарот на МЗТ Скопје, кој во Аеродром дојде од Градски парк, имаше 19 поени и беше најдобар стрелец кај победникот, ја постигна клучната тројка на 01’27” до крајот, за 79:80.

Освен што беше најдобар кошгетер, Бојан Крстевски (31, 208) имаше и одлична реализација. За два поена шутираше 3/3, за три 3/5, за 1 поен 4/6, имаше и 6 скока со 1 украдена топка.

Валоризацијата на Крстевски беше највисока кај аеродромци, 24 индексни поени. Повеќе од него имаа Питс и Младеновски, по 25, кај поразениот градски ривал Работнички (84:82).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top