https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Крстајиќ и Атанасов постигнаа половина од поените

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

ФМП Академија со пресврт и убедливо го совлада МЗТ Скопје Ареодром, со 85:73 во рамките на 17-то коло во домашното премиерно натпреварување.

Крстајиќ имаше 23 поени со 3 скока и 5 асистенции, а Атанасов реализира 21 поен со 9 скока. Кај поразените, Олуџоби и Стојановски имаа по 14 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top