МАКЕДОНИЈА

Крстајиќ е кормиларот на академците

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Српскиот интернационалец реализира 28 поени, со 5 скока и 4 асистенции, 4 загубени и 3 украдени топки, за индекс 22, во триумфот на ФМП Академија кај Кожув со 77:84.

Херис имаше 17 поени, Лука Стојановски додаде 15, Атанасов имаше 13. Кај поразениот домаќин, најдобар стрелец беше Станојевиќ со 26 поени и 12 скока, за МВП индекс 30.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top