https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Кожув сепак пресилен за ТФТ

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива, Работнички - Кожув).

Скопската екипа го контролираше резултатот во првото полувреме во Гевгелија, но со фуриозна трета четвртина домаќините го покажаа својот квалитет, за конечните 90:76 (15:23, 21:25, 35:12, 19:16).

Хортон од ТФТ беше најдобар стрелец на мечот со 23 поени, а Пајиќ беше најдобриот стрелец кај домаќините со 18 поени. Кожув има 7/7 на 5-та позиција на табелата, пред составот од Тафталиџе со 8/4.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top