https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Кожув се рехабилитира со Црн Дрим

фото: КК Пелистер (архива)

Екипата што минатата и на почетокот на оваа сезона важеше за еден од фаворитите за висок пласман, им се врати на победите со триумфот против струшката екипа, со 97:73. Оваа победа е позитивна шок терапија по двата пораза, од Куманово и Еуро Никел.

Најдобар стрелец кај победникот беше Марко Симоновски со 24 поени, Чампара имаше 20 поени, а Пајиќ постигна 17 за домашната екипа. Кај гостите и најдобар на средбата, во индивидуалната статистика, беше гостинот Кардозо со 24 поени и 11 скока.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top