https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Кожув се опорави, Академија во победнички ритам

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Составот од Гевгелија славеше против Гостивар, со 75:81 и се ревитализира по поразот од Академија ФМП на домашен терен, во претходната рунда. Со скор 8/9, екипата од нашиот најтопол кошаркарски град е на 6-та, последната позиција што води во Суперлигата по крајот на регуларниот дел од сезоната.

Академците не се шегуваат во намерата да се пласираат во Суперлигата, во нивната прва прволигашка сезона. Последен совладан ривал беше екипата на Вардар, со 78:63 за второ место на табелата, со 10/8. Натпреварите Црн Дрим – Работнички, односно Еуро Никел – МЗТ Скопје Аеродром, се одложени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top