https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Константноста е главната одлика на шампионот МЗТ

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Покрај Дамјан Стојановски, кој има уште една година од лани потпишаната обврска со штрковите, управата на металците во изминатиов период работеше на обнова на договорите и со најзаслужните за освојување на двојната круна минатата сезона.

Сината екипа и во иднина ќе биде предводена од Дарко Радуловиќ, кој успешно седна на клупата кон средината на март и го предводеше тимот до посакуваниот успех, откако потпиша нов едногодишен договор со гордоста на Аеродром.

Во екипата најмалку до крајот на следната сезона ќе бидат и Бојан Крстевски и Адем Мекиќ, кои исто така ја продолжија соработка. Потпис на двегодишна соработка со МЗТ Скопје стави и Дамјан Робев (24 год, 195 см), зад кого е одлична сезона во Куманово.

Меѓу првите со кои преговараше аеродромскиот клуб е и плејмејкерот Андреј Магдевски, кој беше избран за МВП на финалната серија од плејофот и кој од управата добил побогата понуда во однос на тоа што го имал претходно.

НАПОМЕНА: преземено од mztskopjeaerodrom.mk

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top