https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

КОНЕЧНО: Србинот ја покори НБА!

foto: FIBA

Никола Јокиќ е прогласен за 41-от најкорисен играч на сезоната, во историјата на НБА лигата. Тој е најниско драфтуваниот играч со МВП признанието и прв играч во историјата на Денвер Нагетс.

Српскиот суперстар е првиот од неговата земја и првиот центар кој ја освоил наградата, по Шекил О’Нил во 2000-та година. Јокиќ има 26 години (211, 1995), Денвер го избра во втората рунда 2015-та.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top