ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Кога ќе грмне Жељко и навивачите молчат!

(ВИДЕО) Кога ќе грмне Жељко и навивачите молчат!

сподели

Најтрофејниот тренер во историјата на Евролигата уште еднаш го покажа својот огромен авторитет врз фановите на Фенербахче.

На натпреварот против Баерн, дел од нив ги навредуваа противничките кошаркари и стручниот штаб, сместени под нив. Реагираа судиите, потоа официјалниот спикер, обезбедувањето и играчите, но никој од нив не успеа да ги смири.

И потоа на сцена стапи Жељко Обрадовиќ, им грмна да се престанат со навредите. Треба ли да се кажува што се случи потоа?