https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

КОЧОВ: Ретко играме вака!

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Тренерот на аеродромци беше позитивно изненаден од својата екипа, која славеше со преубедливи 55:96 против црногорскиот претставник Ловќен, од Цетиње:

„И јас сум малку изненаден од резултатот, ова е само втор меч во мојата кариера во МЗТ Скопје (првиот беше во финалето против Работнички), да одиграме одбрана на вакво ниво.

Мора да ги пофалам моите играчи, кои играа храбро и агресивно. Тоа беше клучот за ваквиот триумф.

Мора да ги пофалам и помошниците, кои одлично скаутираа, ги сопревме најдобрите играчи на противникот.“

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top