РЕГИОН

КОЧОВ: Не сакам да го коментирам натпреварот!

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Тренерот на МЗТ Скопје, најверојатно незадоволен од исходот (75:82) на мечот со Младост во кој неговата екипа имаше големи шанси да ја забележи и 6-та негова победа на 6-то „гостување“ во Сараево, не даде оценка за одиграното.

„Ќе беше убаво да се вратиме и по 6-ти пат со победа од Сараево. Не би го коментирал натпреварот, но ќе упатам честитки до екипата на Младост за победата и честитки исто така до моите играчи за желбата за победа.“

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top