РЕГИОН

Кметовска – ова е нејзин ден!

foto: WABA, juznatribina.net

Македонската репрезентативка и член на екипата Бадел 1862 е избрана за МВП на колото во WABA лигата, што е огромна чест и достигнување за првата Македонка со ова индивидуално признание.

Во 5-то коло, во победата кај Партизан со 70:73, Ивана Кметовска постави клупски рекорд со 31 поен (12/17 за 2, 7/11 за 1), зачинет со 14 скока, со две асистенции и со по една блокада и украдена топка.

НАПОМЕНА: Насловната фотографија е искористена со дозвола на WABA и Juznatribina.net.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top