РЕГИОН

Кметовска и пожртвуваните баделки извојуваа победа во Белград

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Македонскиот претставник во WABA лигата ја запиша втората победа во регионалното натпреварување, со 70:73 на гостувањето кај Партизан во српската престолнина.

Бадел 1862 имаше двоцифрена негатива по првите 10 минути, но Ивана Кметовска со 31 поен и 14 скока го предводеше македонскиот состав до голем триумф во 5-то коло.

Нена Трајчевска имаше 13 поени, Цветанка Димова забележа еден поен помалку, но целата екипа на Бадел е заслужна за оваа голема радост на скопскиот тим.

Бадел сега има 2/3 на четвртата позиција на табелата во групата, пред Партизан и Бановиќи, а зад должникот Монтана, Цеље и Пламен Пожега.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top