https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Кесар и Трајковски ја диригираа победата во Гостивар

фото: КК Пелистер (архива)

Првиот постигна 26 поени, а вториот 22 поена во убедливиот триумф со 80:100, во мечот што требаше да биде дерби на 17-то коло во македонската Прва лига.

Кесар имаше реализација 10/12 за два поена и 1/3 за три поени, додека Трајковски шутираше со 5/8, односно 4/8. Тодоровиќ имаше 22 поена, за домаќинот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top