ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кавадарци пак има силен тим

Кавадарци пак има силен тим

сподели
фото: МКК Еуроникел

Поранешниот македонски шампион го смени името, но повторно е силен во домашното првенство. Реконструкцијата на екипата резултира со победи на почетокот од сезоната бидејќи Еуроникел има 2/2 на почетокот од новата сезона.

На домашен терен го совлада амбициозниот Пелистер со 91:69, на крилјата на Јане Петровски кој постигна 27 поени, 9 асистенции и 4 скока со само едно промашување од поле.