https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Кавадарчани знаеја како против најтрофејниот, кој загуби здив

Екипата предводена од Горан Самарџиев потсетува на деновите кога Шуш го носеше дресот на истиот клуб, но со друго име, жнеејќи ги пехарите во нашите натпреварувања. Со чисти 2:0, по дополнителните минути во вториот меч кој заврши со 88:87 (74:74), Еуро Никел оди во финалето.

Иако играа во Гевгелија затоа што Јасмин е вакцинален пункт, разликат аво мотивите беше евидентна. Питс постигна 31 поен за поразените, Соколов имаше 18 поени за победникот. Кавадарчани презентираа тимска игра, против каква е најтешко да се парира во вакви натпревари.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top